Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Nożyce pneumatyczne pozwalają na precyzyjne i szybkie cięcia przedmiotów wykonanych ze stali, aluminium i innego metalu. Pracują na sprężonym powietrzu, co znacznie zmniejsza ryzyko awarii czy zagrożenia w porównaniu z narzędziem elektrycznym. Stosuje się je głównie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko wycieków gazowych oraz w miejscach o wysokim prawdopodobieństwie pożaru.W ofercie sklepów i hurtowni możemy znaleźć nożyce pneumatyczne do zróżnicowanych zadań. Większość z nich jedynie przecina, a nie zgina krawędzi ciętego arkusza, co pozwala je stosować do prostych prac montażowych czy budowlanych.

Nożyce pneumatyczne - do blachy i prętów

Nożyce pneumatyczne do blachy pozwalają wycinać dowolnie blachy lub elementy z innych materiałów, na przykład szyby samochodowe czy pręty. Jak zatem wybrać nożyce pneumatyczne do naszych potrzeb? Wybierając nożyce, musisz przede wszystkim skupić się na sprężarce, która „zasila” nożyce pneumatyczne do blachy czy prętów. Na przykład, jeśli ciśnienie sprężarki wynosi 8 barów, można do niej podłączyć nożyce na nie więcej niż 6 barów. Chodzi o to, aby zmniejszyć wydajność sprężarki podczas długotrwałej pracy: zaczyna ona wtedy słabiej sprężać powietrze (o około 2 bary).

Kolejnym parametrem, jeśli chodzi o nożyce pneumatyczne do prętów, jest przepływ powietrza. Pokazuje określone natężenie przepływu sprężonego powietrza na jednostkę czasu. Im wyższa, tym grubszy przedmiot może przeciąć urządzenie. Na przykład nożyce pneumatyczne o prędkości przepływu 85 l / min są w stanie poradzić sobie z cięciem kęsów stalowych o grubości 1,29 mm i aluminium - 1,63 mm. Maksymalna grubość cięcia jest cechą, która określa największą grubość przedmiotu obrabianego, z którą mogą poradzić sobie nożyce pneumatyczne do prętów. Jeśli musisz pracować z częściami, które mają grube ściany, na przykład 2 mm, powinieneś wybrać nożyce pneumatyczne do metalu w oparciu o tę cechę. Średnica przyłącza powietrza, musi odpowiadać średnicy elementu łączącego, dzięki czemu nożyce są połączone ze sprężarką, na przykład ¼ lub 3/8 cala.

Piły pneumatyczne do metalu i drewna - szerokie zastosowanie

Narzędzia pneumatyczne przeznaczone do przetwarzania metali lub materiałów o podobnej wytrzymałości i wykorzystujące sprężone powietrze jako źródło energii są dziś szeroko stosowane nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych i warsztatach naprawczych, ale również są aktywnie wykorzystywane w codziennych warunkach. Tak powszechne zastosowanie pił pneumatycznych wynika z wielu niepodważalnych zalet, które ma w porównaniu z analogami, których zasada działania opiera się na zużyciu prądu elektrycznego, nie wspominając już o narzędziach ręcznych, które służą do wykonywania tych samych zadań.

To przede wszystkim prosta zasada działania, łatwa obsługa i możliwość uzyskania satysfakcjonujących efektów przy minimalnym użyciu siły. Wyposażone w silnik piły pneumatyczne mają znacznie lepszą wydajność niż ich ręczne, a nawet elektryczne „odpowiedniki”. Piły pneumatyczne nie potrzebują energii elektrycznej, benzyny ani oleju napędowego. Dlatego podczas ich działania całkowicie wykluczone jest ryzyko porażenia prądem, operator nie wdycha szkodliwych emisji z silnika spalinowego i nie ma ryzyka przypadkowego pożaru.

Piły i nożyce pneumatyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl